Nordicoutdoor

Esileht / Blogi

Blogi

Kaubamärgid

Blogi

TEVA ajalugu

19.04.2018 / 0 kommentaari
TEVA ajalugu

1984 aastal komistas Grand Canyon´i jõe giid tõe otsa, mis muudab jalanõude maailma kogu eluks: igas inimeses on peidus seiklusteotsija vaim, mis vaid ootab avaldumiseks oma aega.  Ta mõistis, et ainus asi, mis hoidis teda tagasipöördumisest meeldinud elulaadi juurde oli kutse seda teha. Keegi peab julgustama, andma eneseusku ja otsustavust nähtamatu piiri ületamiseks. Seetõttu lõi Ta ise midegi, mis teda ergutaks.

Jalatsite tootja TEVA on kogu maailmas hästi tuntud tänu eriti kergete, sportlikku tüüpi sandaalidega, mis ei piira absoluutselt liigutusi. Need sandaalid on loodud reisimise ja seikluste jaoks. Kõik teavad neid, kuid kas teate, milline on nende sandaalide tekkelugu?

Rändaja ja giid  Mark Thatcher pani tähele, et pikkade vahevaade läbimiseks tuleb valida kahe jalatsitüübi vahel: flip – flop plätud või spetsiaalsed reisisaapad. Neil mõlemal on eeliseid ja puudusi. Flip – flop plätud on pehmed ja kerged, neid saab lihtsalt ja kiiresti jalga panna ja jalast võtta, need ei karda niiskust, kuid sellist tüüpi jalatsid ei sobi pikkadeks reisideks, kuna neis ei ole jalgadel stabiilset asendit, jalg libiseb, tald aga plärtsub.  Rääkides reisisaabastest – on olukord vastupidine, nendega on kuum, need on rasked, selliseid jalateid ei saa kiiresti jalga panna ega jalast võtta, need kardavad vett, kuivavad kaua, kuid sobivad väga pikkadeks matkadeks, mille ajal on vaja palju kõndida, säär aga kindlustab stabiilse asendi ja mugavustunde terveks päevaks.

Soovides muuta enda reisid kergemaks, otsustas kuulus rännumees valmistada endale ise sandaalid. Enda esimese sandaali jaoks kasutas ta enda isikliku kella  “Velcro” rihma ja flip-flop talda. Katsetades seda sandaali sai ta aru, et sellised jalatsid on kasulikud ka teistele aktiivse vabaaja harrastajatele. Peale pikki katsetusi ja täiustusi võidavad maailmas kiiresti populaarsust uue põlvkonna sportlikku tüüpi sandaalid. Praegused mudelid on mitte ainult ebatavaliselt mugavad, vaid ka stiilsed, pehmete rihmadega ja amortiseeruva tallaga, seepärast leiab siit igaüks endale lemmikud!

Vanad kinkekaardid lõpetavad kehtivuse Crocs esinduskauplustes.

20.10.2017 / 0 kommentaari
Vanad kinkekaardid lõpetavad kehtivuse Crocs esinduskauplustes.
Vanad kinkekaardid lõpetavad kehtivuse Crocs esinduskauplustes.
 
Seoses meie kassasüsteemi uuendustega ei ole kahjuks võimalik enam realiseerida ilma triipkoodita Crocs kinkekaarte.
 
Edaspidi kehtivad kinkekaardid, mille tagaküljel on märgitud ostukuupäev ja triipkood.
 
Allpool on välja toodud piltidena kinkekaardid, mis edaspidi kehtivad ja millised on kaotanud kehtivuse.

Vanad kinkekaardid

Kehtetud kaardid

Kehtivad kaardid

REIMA KEVAD-SUVI 2017 näidised -60%

30.05.2017 / 0 kommentaari
REIMA KEVAD-SUVI 2017 näidised -60%

Kõik Reima Kevad-Suvi 2017 näidised -60%.

Ostes 2 asja saate soodsama toote -70%

 

Alles olevad tooted leiad meie Facebooki kontolt

Mis eristab Crocs vihmasaapaid teistest kummikutest?

21.03.2017 / 0 kommentaari
Mis eristab Crocs vihmasaapaid teistest kummikutest?

Kevad on kohal. Sulav lumi ja vihmasajud panevad meid taaskord mõtlema kuidas hoida jalad soojas ning kuivana?

Kummikud on praktilised jalatsid, mida saab kasutada erinevates tingimustes ja mitmel aastaajal. Kindlad kaaslased metsas kõndimiseks, aiatöödel,  kalapüügil, paadisõidul, lompides mängimiseks ja lörtsise ilmaga tänavatel kõndimiseks. Kui tald on paksem, võib kummikuid kasutada kuni hilissügiseni välja, isegi talve alguses. Nagu kõikide jalanõudega on ka kummisaabaste puhul tähtsal kohal see, et valitaks õige suurus. Kui valitakse liiga suur number, siis hakkab saabas jalas loksuma. See kulutab alguses ära jalas kantava soki ja hiljem hõõrub marraskile ka kannad. Tänu sellele on lapse sammud kohmakad, mis omakorda suurendab komistamise tõenäosust.  Samuti on oluline, et saabas oleks elastne ja pakuks jalavõlvile tuge, sest lapsed tihti hüppavad ning mängivad ebatasasel pinnal. Tald peaks olema ka hea haakuvusega, et vähendada libisemise ohtu. Kõige parem oleks kui saapa mustriosa oleks tehtud hea kvaliteediga kummimaterjalist, et saabas ei muutuks raskeks ja libedaks ka madalatel temperatuuridel. Mida me siis ootame kummikutest? Kummikud peaksid olema soojapidavad, hoidma jalad kaitstud külma, vihma ja lörtsi eest kuid samas peaksid nad olema ka mugavad, kerged ja vastupidavad. Lähtudes nendest tingimustest valitigi kahel järjestikusel aastal Crocs lastekummik Rootsis läbiviidud testidel parimaks vihmasaapaks. Erinevaid kummikuid testiti nii laboratooriumites kui ka tarbijate endi poolt praktilistes tingimustes. Mis tõi võidu? Peamine põhjus on kindlasti materjal, millest on saapad valmistatud. Nimelt Crocs  ei tooda kummikuid vaid vihmasaapaid. Kõik Crocs vihmasaapad on valmistatud Croslite materjalist, mis väliselt meenutab küll kummi aga tegelikult on tegemist hoopis teise materjaliga, mida iseloomustab:

1. Toestus. Kõikide Crocs jalatsite tallakuju jälgib jala loomulikku anatoomiat.  Toestab risti– ja pikivõlvi, mis tagab just eriti laste puhul jala loomuliku ja normaalse arengu.


2. Soojus. Croslite'i üks omadus on, et kõndimisel tekkiv soojus talletatakse ning ei lasta saapast välja. Samas töötab Croslite ka vastupidiselt ehk ei lase väljas olevat külma sisse. Nagu me kõik oleme tundnud, hakkavad esimesena külmetama varbad. Seega ei ole tähtis kui soe on säär või sisevooder, tald peab blokeerima külma ja Croslite materjal just seda teebki!


3. Elastsus. Croslite on oma omaduselt väga elastne materjal ja ei muutu külmaga rabedaks. Tema sulamis- ja külmumistemperatuur on äärmiselt kõrge ning tänu sellele ei ole ohtu, et saapad külmaga jäigaks lähevad või halvimal juhul lausa pooleks murduvad ega päikese käes aja möödudes rabedaks muutuks. Samuti kergendab elastne tald ka väiksematel lastel kõndimist.4. Kergus. Croslite materjalist valmistatud saapad on kõik äärmiselt kerged, mistõttu ei teki jalgadel lihasväsimust ja sokid püsivad ilusti jalas.


5. Mugavus. Croslite pehmeneb kandmisel ja vormub täpselt nii nagu sinu jalg seda tahab, seega on saapad justkui sinu jala järgi valatud.


6. Innovatiivsus. Uudne materjal ja erksad värvitoonid! Lisaks on müügil ka vahvad Jibbiz nööbid, millega saab Crocs saapaid isikupärasemaks kaunistada.

 

Kui otsid kummikuid mis on stiilsed, mugavad ja ülikerged, siis Crocs™ erinevate mudelite näol oled sa need endale leidnud! Selliseid retro välimusega vihmasaapaid nagu Jaunt Shorty boot Sa mujalt ei leia! Lisaks on viimasel aastal juurde tekkinud Freesail ja Freesai Chelsea mudel, mis annab juurde naiselikkust. Laste vihmasaapa valikusse on Handle It sangadega mudeli kõrvale tulnud avarama ja kõrgema sääreosaga Bump It Boot vihmasaapad. Ideaalsed kaaslased linnatänavale, lasteaeda, koduaeda või seenelkäiguks. Mugavus, vastupidavus ja kergus ruulivad!

 

 

Minu lasteaias käivad lapsed said Märtsi alguses juba Crocs vihmasaapad jalga ja külmetavate varvaste kohta pole kordagi kaebusi tulnud ei asjaosalistelt, ega õpetajatelt :) Porilombid on lubatud!

Millal teie lapsed ja loomulikult ka ise talvesaapad vihmasaabaste vastu vahetasite?

 

Kõik rõõmud ja mured on jagamiseks, tehke ka teie seda siin kummikute teemal.

 

Maret

Buff ei ole ainult kaelussall

25.01.2017 / 0 kommentaari
Buff ei ole ainult kaelussall

Meie veebipoodi on müügile saabunud 2016/2017 BUFF talve kollektsioon. Paljud brändid ja noname firmad müüvad erinevaid kalussalle, mis sarnanevad orginaaltootele. Kindlasti olete kokku puutunud.

Buff on mitmeotstarbeline, funktsionaalne ja kvaliteetne peakate, mida on võimalik kanda erineval viisil ning erinevates olukordades.

Buffi kasutamine on lihtne ja seda on võimalik kanda väga paljudel erinevatel viisidel - nimelt: pearätina, mütsina, bandanana, peapaelana, sallina, juuksepaelana, näomaskina, käepaelana, kiivri all tuulekaitsena jne. Toodet kasutatakse vaba aja tegevustel, jalgrattasõidul, matkal, kalapüügil, jahil, mootorratta sõidul, purjetamisel, suusatamisel jne. Buff kaitseb tuule, külma, tolmu ja päikese eest.

Toode on õmblusteta ning selle valmistamisel on kasutatud vaid kõige kvaliteetsemaid materjale: Coolmax, Polartec, Windstopper, High loft Polartec. Kõik tooted on Polygene töödeldud. Selline töötlemine takistab higistamisel bakterite lisandumist ning ebameeldiva lõhna tekkimist.

Aga kas teadsite,et BUFF pakub ka väga lahedaid mütse lastele, mis  tõstab nunnumeetri näidikud lakke?

 

Roosa_buff_müts                           pingviin_buff-müts                              

 

Lisaks on lai valik naistele edevaid, ilusaid ja värvilisi Polar BUFF kaelussalle talviseks hooajaks. Buff on ilma õmblusteta, mis on pehme ka kõige õrnema naha vastas.

                                           

 

Kevade poole lisame siia ka Orginaal BUFF´e, mis kaitsevad kurku kevadiste tuulte eest ja reguleerivad kehtemperatuuri.

 

Buffi toote tunneb ära tootel oleva Buff logo järgi. 

Buff tootemärk ning kasutusjuhendi sümbolid on registreeritud ja kaitstud kaubamärgid.

Kihiline riietumine

11.01.2017 / 0 kommentaari
Kihiline riietumine

Kuidas õues ennast hästi tunda - kihiline riietus!

 

Üldjuhul ei ole olemas halba ilma, vaid on valesti valitud riietus, mis reeglina koosneb kolmest kihist:

1. Esimene kiht olgu vastu ihu! 
Vastu ihu oleva pesu eesmärk on niiskuse ärajuhtimine kehapinnalt. Pesu kangas peab olema võimeline juhtima niiskust pealmistesse riidekihtidesse, olema hästi ventileeriv, kiiresti kuivav. Soovitav on mitte kasutada puuvilla kuna märg puuvill tekitab külmatunnet ja keha jahtumist. Kaasaegne soe pesu on tehtud tehiskiududest (valdavalt polüester), vähesel määral võib sinna hulka põimida ka villa või meriinovillast.


2. Teine kiht hoiab soojust ja juhib kehaniiskuse edasi ülemisse kihti! 
Siin on soojendavate materjalidena sobivateks erinevad fliisid ja mikrofliisid, mis kuivavad kiiresti ja hoiavad kehatemperatuuri, on hingavad ja transpordivad niiskuse järgmisesse kihti. Jällegi, puuvillased kangad seevastu seovad endasse palju vett ning soojapidamise asemel muutuvad nad hoopis keha jahutajateks.


3. Kolmas riidekiht peab kaitsma keha tuule ja sademete eest ning tagama kehaniiskuse lõpliku väljumise riidekihtidest. 
Kolmanda kihi riiete puhul on määravaks materjalide valik -tuleb jälgida kanga vettpidavust ja hingavust. Eri tootjad kasutavad erinevaid membraane, mille vettpidavus on kuni 30000 mm ja hingavus kuni 25000g/H2O/24. Tuule- ja veepidavuse juures ei tohi pealmine kiht olla umbne, vaid peab lubama kehaniiskusel väliskeskkonda aurustuda. Väga paksu täidisega joped on sportlikuks tegevuseks ebamugavad. Pigem vali paksem fliis ja õhem jope – saad oma keha temperatuuri palju paremini reguleerida ja jope annab rohkem liikuma.

 

Meil on pakkuda Reima kevad-suv1 2017 näidiseid lastele väga heade hindadega: valiku leiate siit

 

Sobivad sokid

18.11.2016 / 0 kommentaari
Sobivad sokid

 

 

 

 

Kuna meie talvel võib temperatuur olla +10C kuni -20C , siis ei ole ju loogiline arvata, et saabas on ideaalne 30C temperatuuri vahemikus kandmiseks. Et vähegi reguleerida soojust, tuleks alati valida saapa sisse õige sokk!

Enamus saabaste alaosa on peamiselt suletud materjalides tehtud, mis ei lase kondentsi läbi ja jalg võib minna märjaks. Väga lihtne on sellest aru saada , kui minna talvel miinuskraadidega välja ja kanda nt voodrita saapaid/kummikuid, suhteliselt kiiresti tekib saabaste sisekülgedele härmatis, mis pärast nt siseruumidesse minnes sulab ja jala märjaks teeb.

Väga tihti ostavad inimesed saabaste sisse puuvillaseid sokke, kuna nende hinnaklass on madal. Paraku on puuvillal väga suur niiskusimavus, mistõttu on igasuguse aktiivse tegevuse juures on pea koheselt tunda, et jalg on märg. Teine väga halb kombinatsioon on puuvilla/nailon´i segu, mis on vast enamlevinud sukkades. Jah, nailonkiud on väga tugevad ja annavad sokkidele/sukkadele pikema eluea, aga nailon on väga umbne materjal. ( Crocband Gust boot I ja Winterboot I ülaosa on nt nailonist tehtud , samuti tehakse nailonist ka kitarrikeeli ) . Seega ei ole ka see kõige sobivam variant, kuna soodustab higistamist veelgi.

Mikrofiibrist kiud on seest õõnsad, mis hoiavad temperatuuri ja juhivad niiskust sisemisest kihist välja, kus see siis nn ära hingab, sellega tagatakse kuivad sokid ja soojad varbad. Kuna erinevad firmad kasutavad erinevaid nimesid, kuid sarnaseid materjale ( Nike-Coolmax , AdidasClimacool jne ), siis toon mõned näited allpool:

  1. Coolmax on kõige tuntum nn jahutav materjal, mis mõeldud eelkõige soojemate ilmadega kandmiseks, hoiab jala kuiva ja jahedana. Eesmärgiks on hoida jalga kuivana, koosneb kahest kihist, kus siis üks korjab niiskust ja juhib teise, kust see aurustub.
  2. Termosokid Dry-fit tüüpi sokk , mis lisaks niiskuse juhtimisele, talletab oma kiududesse ka soojust.
  3. Villast sokki ei ole hea kasutada ainult lamineeritud ( nt Gore-Tex ) saabaste puhul, kuna kiud võivad ummistada poore ja jalatsi hingavus muutub kehvaks. Meriinovill - Meriino lammastelt saadavat villa peetakse parimaks villaks maailmas oma omaduste poolelt. Villa kiud on äärmiselt peenikesed ja kerged, mistõttu on Meriino villast tooted pehmed ja nahasõbralikud. Vill on väga hea kehatemperatuuri reguleerija , kui seda kanda vastu nahka nn esimese kihina . Sarnaselt puuvillale on ka villa imavus kuni 1/3. oma kaalust, kuid erinevalt puuvillast suudab vill ka märjana hoida temperatuuri ja vältida alajahtumist. Lisaks sisaldab Meriino vill ka lanoliini , mis on antibakteriaalsete omadustega.

Vaadake soki koostist ja kui polüestri sisaldus on üle 30% (mida kõrgem seda parem) ja puuvilla oma alla 20%, on tegu juba päris sobiva sokiga. Lisaks materjalile tuleb vihma- ja talvesaapa sees kasutada kõrgema säärega sokki, et ei tekkiks olukorda, kus sokk kuhjub kanna alla ja algab saapa ning jala vaheline hõõrdumine.

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et iga ilma ja tegevuse jaoks peaks olema vastav sokk ning inimene peab ise teadma, mis otstarbeks ta antud sokke vajab. Lähtudes vajadusest tuleb valida sokk, millel on mingi konkreetne kiud nn baaskiud ehk jälgida tuleb konkreetse kiu osakaalu sokis, mis oleks vähemalt üle 1/3 kogu kasutavatest kiududest.

Sooja soki puhul näiteks Meriino vill
Spordisoki puhul Dryfit
Suve sokil Coolmax