Nordicoutdoor

Esileht / Blogi

Blogi

Blogi

Crocs talvesaapad

10.01.2019 / 0 kommentaari
Crocs talvesaapad

Mida täna jalga panna, et jalad püsiksid ühtlasi nii kuivad kui ka soojad.

Suurte temperatuurikõikumiste tõttu ei ole otstarbekas osta talveks hirmpaksu voodriga jalatsit, kuna enamik tootjaid kasutab jalatsi alaosas suletud, mitte hingavat materjali, mistõttu kondensaadi väljapääs on piiratud. Seega võib paksu voodriga jalats muutuda umbseks, mille tagajärjel lähevad jalad märjaks ja hakkavad külmetama.

 

Tald blokeerib külma

Crocsi talvesaapad talletavad kõndimisel tekkiva soojuse ega lase seda saapast välja. Samamoodi töötavad nad ka vastupidiselt, väljas olevat külma ei lasta sisse. Nagu me kõik teame, hakkavad esimesena külmetama varbad, seega ei oma tähtsust, kui soe on säär või sisevooder, tald peab blokeerima külma! See on ka põhjus, miks ei ole Crocsi kummikutel voodrit ning samamoodi ei ole paksu säärevoodriga ka talvesaapad. Inimestel on aga siiani arusaam, et mida paksem on säärevooder või mida karvasem ta on, seda soojem on ka jalats.

Nii kui ilmad muutuvad külmemaks, on meie müügikohtades näha inimesi, kes otsides endale kas kummikut või talvesaabast, panevad esimese asjana käe saapa sisse, et kui paksu voodrit sõrmede alla ei jää, pööratakse ots ringi ja minnakse mujale soovitut otsima. Aga aeg on muutusteks. Inimesed, kes on otsustanud Crocsi kummikute või talvesaabaste kasuks, ei ole pidanud kahetsema.

 

Oluline on õige sokk

Oleme saanud piisavalt tagasisidet klientidelt, kes on olnud üllatunud, et terve talve saab käia saapaga, mille sees kantakse kõigest siidisukka. Kõige tähtsam on tegelikult külmade ilmade saabumisel kasutada kummikutes ja talvesaabastes õiget sokki. Vastavalt sellele, kui palju on liikumist, peaks valima ka erineva puuvillasisaldusega sokid. Mida rohkem on sokkides puuvilla, seda vähem laseb sokk niiskust endast välja ja seetõttu hakkavadki jalad külmetama. Tihti ostetakse saabaste sisse puuvillaseid sokke, sest need on odavad. Paraku on puuvillal väga suur niiskusimavus, mistõttu on igasuguse aktiivse tegevuse juures pea koheselt tunda, et jalg on märg. Puuvill nimelt ei juhi niiskust keha pinnalt eemale ja on märjana ka külm, erinevalt näiteks villast.

Teine väga halb variant on puuvilla ja nailoni segu, mis on levinuim kombinatsioon sukkades. Jah, nailonkiud on väga tugevad ja annavad sokkidele-sukkadele pikema eluea, aga nailon on väga umbne materjal ja soodustab väga tugevalt higistamist.

Meie  soovitame lastele mikrofiiberkiust, coolmax-, dry-fit- ja termosokke. Mikrofiibrist kiud on seest õõnsad, hoiavad temperatuuri ja juhivad niiskust sisemisest kihist välja, tagades kuivad sokid ja soojad varbad.

Coolmax on nn jahutav materjal, mis hoiab soojade ilmadega jala kuiva ja jaheda. Kahekihilised dry-fit-tüüpi sokid korjavad niiskuse kokku ja aurustavad selle. Ning termosokid talletavad lisaks niiskuse eemalejuhtimisele oma kiududesse ka soojust.

 

Kerged ja elastsed

Crocsi saapad on väga elastsed ja seega ei muutu külmaga rabedaks. Seetõttu pole ka ohtu, et saapad külmaga jäigaks lähevad või halvemal juhul lausa pooleks murduvad. Samuti kergendab elastne tald väiksematel lastel kõndimist. Kõik saapad on äärmiselt kerged, mistõttu nad ei väsita jalgu ja lastel püsivad sokid ilusti jalas.
Crocsi jalatsid pehmenevad kandmisel ja vormuvad täpselt nii, nagu Sinu jalg seda tahab, seega on nad justkui Sinu jala järgi valatud!
Kõik need ägedad omadused tagab materjal Croslite, millest on tehtud KÕIK Crocsi jalatsid.

Targalt valitud vahetus- ja õuejalatsid tagavad lapsele mugava sammu nii koolis sees kui ka kooliteel.

08.08.2018 / 0 kommentaari
 Targalt valitud vahetus- ja õuejalatsid tagavad lapsele mugava sammu nii koolis sees kui ka kooliteel.

 

Kuidas valida koolijalatsit?

Esmalt tuleks pöörata tähelepanu jalatsi tallale ja selle elastsusele. Tald ei tohi olla liiga jäik, mis takistab kõndimisel loomuliku rulluvust, samuti peab tald olema lame, mis aitab raskuse jaotada ühtlaselt, sest näiteks kõrge kannaosaga jalanõud võivad põhjustada liigset koormust varvastele.

Milline jalats on paras?

Sisejalatsi puhul tuleb alati pöörata tähelepanu ka haakuvusele. Tald ei tohi olla liiga libe ega ka liiga haakuv, sest mõlemad variandid suurendavad kukkumisohtu. Tallad ja vahetallad peaksid piisavalt amortiseerima kõndimisel tekkivat põrutust, et kaitsta liigeseid ja vähendada lihaskoormust. Sisejalatsite puhul tuleks kindlasti ka vaadata seda, et tald ei tekitaks nn jutte põrandale.

Jalatsi kannaosa peaks olema kinnitatud, kuna tagant lahtised jalanõud sunnivad jalatsit varvastega kinni hoidma. See aga takistab loomulikku kõndimist. Jalatsi kuju peaks alati jalale sarnanema, ehk liiga kitsad jalanõud ei ole jalgade arengu seisukohalt head, kõige lapsesõbralikumad on ikka piisavalt laiad ja jala kuju järgivad jalanõud. Arenev jalg tahab vaba liikumist, mitte jäika fikseerimist. Seega – sisejalatsiks sobivad ideaalselt Crocs sandaalid, mis on kerged, hingavad ja piisavalt laia liistuga , ning ei jäta põrandale jälgi.

Väikelapse puhul ei ole paraja jalanõu leidmine lihtne ja seetõttu tuleks enne poodiminekut jalg kodus ära mõõta. Jalanõud valides võib olenevalt kinnitusest ja jalanõu elastsusest jätta umbes poole sentimeetrisne varu. Liiga suur jalanõu takistab kõndimist ja suurendab komistamis- ning kukkumisohtu, väike jalanõu võib seevastu pärssivalt mõjuda jalagade arengule. Crocs on panustanud oma jalanõude disainis olulistele detailidele, mille on ka ortopeedid heaks kiitnud – kõrgem jalavõlv, et jalg oleks toestatud; kergus ja elastsus, et saaks vabalt ja taksitusteta liikuda; toestavus on tagatud ümberringi asetsevate rihmadega; vabadus Erinevatel mudelitel on erinev jalaliist, kuid enamjaolt pigem laiemapoolne ehk jalasõbralik.

Jalatsid kooliteele

Õues jooksmiseks parimad on korralikult toestatud tossud. Igapäevaseks kooliteeks, kuna meie kliima on valdavalt suhteliselt muutlik ja vihmane, sobivad aga hästi lamineeritud veekidla, hingava membraaniga jalatsid. Paraku on seda tüüpi jalatsid tihti ka suhteliselt kallid ning vajavad korrapärast hooldamist.

Nii ongi sügisel kindlaim valik korralik kummik või vihmasaabas, mis peaks olema kerge, elastne ja jalgu toetav.

Kergus on oluline seetõttu, et kummikutel puudub kinnitus ja kuna kummik ostetakse piisava suurusvaruga, siis raskemad kummikud hakkavad jalas loksuma, muudavad kõndimise ebamugavaks ja suurendavad kukkumisohtu. Elastsus tagab kõndimisel loomuliku rulluvuse ja välistab nn puujalaefekti. Lisaks tuleks vaadata, kas jalanõu sisetald on jala kuju järgiv ja toetab jalavõlve. Crocs vihmasaabastel puudub vooder, mis tagab märjaks saamisel kohese kuivamise.

 

 

 

 

 

Mis see Crocs ja Croslite™ on?

19.06.2018 / 0 kommentaari

 

Üha rohkem võib Eestis näha inimesi, kes hoolitsevad oma jalgade tervise ja mugavuse eest. Mõne aastaga maailmakuulsaks saanud Ameerika jalatsitootja Crocs'i kõige erinevamates värvitoonides jalanõud on valmistatud ainulaadsest kehatemperatuurile reageerivast materjalist.
kehatemperatuur

Crocsid valmistatakse patenteeritud materjalist Croslite™, mis meenutab vetruvat plastmassitaolist segu. Materjal on äärmiselt kerge ning soojeneb ja pehmeneb vastavalt kehasoojusele – jalats vormub jala järgi ja on seetõttu väga mugav. Lisaks on materjal antibakteriaalne, tõrjudes mikroobe ja jalaseent ning neutraliseerides higilõhna.

keemia

Croslite’il on suur hõõrdetegur, mille tõttu ei ole Crocsid libedad isegi märgadel pindadel käies, samas ei jäta nende tallad jälgi ei põrandale ega nt laevatekile. Jalatsitel on ortopeediliselt vormitud kannaosad, võlvitoed ja enamikul mudelitest ka kannarihmad. Kuna Crocsid ei libise, on kerged ja istuvad hästi jalas, on nad otsekui loodud spordihuvilistele (nt paadisõitjad), mägedes puhkajatele ning aiapidajatele. Crocse võib kanda vees ja vee ääres viibides. Vette kukkudes nad põhja ei vaju.

Crocsid sobivad hästi ka neile, kes päev läbi seisavad, nt tervisehoiu- ja toitlustusasutuste personalile, juuksuritele ja müügiesindajatele. Paljudel mudelitel on tallaosas ventilatsiooniavad, mis kaitsevad jalgu higistamise eest. Jalatsite sisetallal on nupukesed, mis masseerivaid jalgu, parandavad vereringlust ning vähendavad seega lihasväsimuse tunnet.
tööl lihased

Crocse on lihtne puhtana hoida. Neid võib pesta seebiveega, steriliseerida vajadusel desinfitseerimisvahendi (nt Klorite) ja veega vahekorras 1:10, ning lüüa seejärel läikima kummipuhastus-vahendiga.
seep vesi

Ettevõte Crocs Inc. asutati 2002. aastal USAs Colorado osariigis, kus kolm sõpra tahtsid algselt leiutada uut tüüpi jalatseid purjetajatele. Valminud toote omadused olid nii erilised, et kingi hakati kiiresti kasutama ka teistes valdkondades ning nendesse armusid kuulsused nagu nt Al Pacino, Helen Hunt, Paris Hilton, Teri Hatcher ja Jack Nicholson.
 HH 

Firmale andis nime esimese Crocsi mudeli Cayman'i pisut krokodilli nina meenutav välimus. Nüüdseks on Crocs Inc. kujunenud rohkem kui 90 riigis tegutsevaks ja ca 5000 töötajaga ettevõtteks. Crocsi kokku 14 tehast asuvad USAs, Kanadas, Hiinas, Itaalias, Rumeenias, Bosnias, Ukrainas, Brasilias, Mehhikos ja Vietnamis. 2007. aastal ulatus ettevõtte käive 847,4 miljoni USA dollarini.

 

 

TEVA ajalugu

19.04.2018 / 0 kommentaari
TEVA ajalugu

1984 aastal komistas Grand Canyon´i jõe giid tõe otsa, mis muudab jalanõude maailma kogu eluks: igas inimeses on peidus seiklusteotsija vaim, mis vaid ootab avaldumiseks oma aega.  Ta mõistis, et ainus asi, mis hoidis teda tagasipöördumisest meeldinud elulaadi juurde oli kutse seda teha. Keegi peab julgustama, andma eneseusku ja otsustavust nähtamatu piiri ületamiseks. Seetõttu lõi Ta ise midegi, mis teda ergutaks.

Jalatsite tootja TEVA on kogu maailmas hästi tuntud tänu eriti kergete, sportlikku tüüpi sandaalidega, mis ei piira absoluutselt liigutusi. Need sandaalid on loodud reisimise ja seikluste jaoks. Kõik teavad neid, kuid kas teate, milline on nende sandaalide tekkelugu?

Rändaja ja giid  Mark Thatcher pani tähele, et pikkade vahevaade läbimiseks tuleb valida kahe jalatsitüübi vahel: flip – flop plätud või spetsiaalsed reisisaapad. Neil mõlemal on eeliseid ja puudusi. Flip – flop plätud on pehmed ja kerged, neid saab lihtsalt ja kiiresti jalga panna ja jalast võtta, need ei karda niiskust, kuid sellist tüüpi jalatsid ei sobi pikkadeks reisideks, kuna neis ei ole jalgadel stabiilset asendit, jalg libiseb, tald aga plärtsub.  Rääkides reisisaabastest – on olukord vastupidine, nendega on kuum, need on rasked, selliseid jalateid ei saa kiiresti jalga panna ega jalast võtta, need kardavad vett, kuivavad kaua, kuid sobivad väga pikkadeks matkadeks, mille ajal on vaja palju kõndida, säär aga kindlustab stabiilse asendi ja mugavustunde terveks päevaks.

Soovides muuta enda reisid kergemaks, otsustas kuulus rännumees valmistada endale ise sandaalid. Enda esimese sandaali jaoks kasutas ta enda isikliku kella  “Velcro” rihma ja flip-flop talda. Katsetades seda sandaali sai ta aru, et sellised jalatsid on kasulikud ka teistele aktiivse vabaaja harrastajatele. Peale pikki katsetusi ja täiustusi võidavad maailmas kiiresti populaarsust uue põlvkonna sportlikku tüüpi sandaalid. Praegused mudelid on mitte ainult ebatavaliselt mugavad, vaid ka stiilsed, pehmete rihmadega ja amortiseeruva tallaga, seepärast leiab siit igaüks endale lemmikud!

TOMS´i üllas eesmärk

16.04.2018 / 0 kommentaari
TOMS´i üllas eesmärk

TOMS -  tänapäeval on üks tuntumaid ettevõtteid maailmas ühe innovatiivse idee pärast. See idee muutis väga paljude inimeste elud igal pool maailmas. Idee on lihtne – ostke TOMS jalatseid ja iga ostetud paari eest kingib ettevõte jalatsid neile, kellel on neid vaja kõige rohkem. Sel viisil on juba kingitud rohkem, kui 70 miljonit jalatsite paare. See, mis algas lihtsast ideest tänapäeval on saanud tugevaks ärimudeliks, mis aitab vähendada vaesust ja edendada tervishoiu, hariduse ning majanduslike olusid lastele ning nende ühiskondadele kogu maailmas. 

1. MILLEST KÕIK ALGAS?

Reisides Argentiinas aastal 2006, nägi TOMS asutaja Blake Mycoskie, kuidas tulevad toime raskustes elavad lapsed, kellel pole isegi jalanõusid. Soovides aidata, rajas ta firmaTOMS Shoes, mis annab iga ostetud paari kohta uued jalanõud lapsele, kes neid vajab. One for One® sai alguse lihtsa ideena, kuid nüüdseks on sellest arenenud võimas ärimudel, mis aitab abivajajaid lapsi ja nende kogukondi üle kogu maailma. 

Idee autori sõnul selles idees oli midagi, mis pani seda uskuma, kuigi jalatsite äris B. Mycoskie’l kogemust ega tutvusi ei olnud: „Mul oli ainult üks asi, mille peale tulin praktiliselt kohe – minu uue ettevõte nimi. Nimeks panin TOMS. See nimi sündis otsides lühendit fraasile „Kingad paremaks homseks“. Nii leidus „Homsed kingad“ (inglise keelest: Tomorrows Shoes – TOMS)“.

 

2. MIKS ON HEATEGEVUSLIK ÄRI PAREM, KUI TAVALINE HEATEGEVUS?

Sellele küsimusele vastab idee autor ise: „Esimene minu mõte oli endal hakata heategevuslikult jalatseid kinkima, kuid selle asemel, et usaldada jalatsite kinkijaid, kavatsesin küsida sõpradelt ja oma pereliikmetelt annetada raha ja selle eest osta regulaarselt lastele selliseid jalatseid, milliseid nad tegelikult vajavad. Selline tegevus siiski kestaks nii kaua, kuni õnnestuks leida annetajaid. Kuigi minul on suur pere ja palju sõpru, ei olnud keeruline aru saada, et minu isiklikud allikad saavad varsti otsa. Ja mis siis? Ja mis saab nendest ühiskondadest, mis hakkavad mind usaldama uue jalatsite hankijana? Ei, nendel lastel ei piisa juhuslikest kinkidest võõrastelt inimestelt – neil on vaja stabiilset, püsivat ja usaldusväärset jalatsite allikat. <...> Ja mul tekkis mõte: miks ei võiks asutada kasumit taotlevat äri, mis võiks neid lapsi jalatsitega varustada? Ja miks ei võiks otsida lahendust, mis pakuks püsivat jalatsite voolu?“

 

 

3. „JALANÕUD JALANÕUDE EEST”  – IDEEST ELUVIIMISENI

1. samm: partnerlus

Teie ostate jalanõud, Toms aga sõlmib lepingu tootjate ja heategevusorganisatsioonidega, et heategevuseks valmistataks nii mitu paari jalanõusid, kui neid on ostetud.

2. samm: vajaduste väljaselgitamine

Jalanõude jagamise osakond teeb kindlaks, milliste jalanõude mudeleid ja milliseid suurusi on vaja ning saadab tellimuse jalanõude tootjatele.

3. samm: kohaletoimetamine ja üleandmine

Jalanõude tootja toimetab jalanõud otse heategevusorganisatsioonile, et jalanõud jõuaksid võimalikult kiiresti lasteni, kes neid kõige enam vajavad.

4. samm: jagamise tagamine

Jalanõude jagamine ei tohi maksta lisaraha. Toms tasub kõik transpordikulud ükskõik millisesse paika maailmas ja ükskõik mis viisil: kaubaveost merel kuni eesli rendini.

5. samm: ülevaade töödest

Toms õpib kogu aeg: “Vaatame üle ja hindame raskusi, arutame neid koos partneritega ja kohaldume uute asjaoludega, muutes sel viisil oma töö efektiivsemaks.”

6. samm: vastutus ja jätkusuutlikkus

Toms kohustub kinkima jalanõusid vastutusrikkalt ja toetama pidevalt heategevuse korraldamist. Peale ühe heategevuskampaania lõppu alustatakse kohe uut.

 

Vanad kinkekaardid lõpetavad kehtivuse Crocs esinduskauplustes.

20.10.2017 / 0 kommentaari
Vanad kinkekaardid lõpetavad kehtivuse Crocs esinduskauplustes.
Vanad kinkekaardid lõpetavad kehtivuse Crocs esinduskauplustes.
 
Seoses meie kassasüsteemi uuendustega ei ole kahjuks võimalik enam realiseerida ilma triipkoodita Crocs kinkekaarte.
 
Edaspidi kehtivad kinkekaardid, mille tagaküljel on märgitud ostukuupäev ja triipkood.
 
Allpool on välja toodud piltidena kinkekaardid, mis edaspidi kehtivad ja millised on kaotanud kehtivuse.

Vanad kinkekaardid

Kehtetud kaardid

Kehtivad kaardid

Mis eristab Crocs vihmasaapaid teistest kummikutest?

21.03.2017 / 0 kommentaari
Mis eristab Crocs vihmasaapaid teistest kummikutest?

Kevad on kohal. Sulav lumi ja vihmasajud panevad meid taaskord mõtlema kuidas hoida jalad soojas ning kuivana?

Kummikud on praktilised jalatsid, mida saab kasutada erinevates tingimustes ja mitmel aastaajal. Kindlad kaaslased metsas kõndimiseks, aiatöödel,  kalapüügil, paadisõidul, lompides mängimiseks ja lörtsise ilmaga tänavatel kõndimiseks. Kui tald on paksem, võib kummikuid kasutada kuni hilissügiseni välja, isegi talve alguses. Nagu kõikide jalanõudega on ka kummisaabaste puhul tähtsal kohal see, et valitaks õige suurus. Kui valitakse liiga suur number, siis hakkab saabas jalas loksuma. See kulutab alguses ära jalas kantava soki ja hiljem hõõrub marraskile ka kannad. Tänu sellele on lapse sammud kohmakad, mis omakorda suurendab komistamise tõenäosust.  Samuti on oluline, et saabas oleks elastne ja pakuks jalavõlvile tuge, sest lapsed tihti hüppavad ning mängivad ebatasasel pinnal. Tald peaks olema ka hea haakuvusega, et vähendada libisemise ohtu. Kõige parem oleks kui saapa mustriosa oleks tehtud hea kvaliteediga kummimaterjalist, et saabas ei muutuks raskeks ja libedaks ka madalatel temperatuuridel. Mida me siis ootame kummikutest? Kummikud peaksid olema soojapidavad, hoidma jalad kaitstud külma, vihma ja lörtsi eest kuid samas peaksid nad olema ka mugavad, kerged ja vastupidavad. Lähtudes nendest tingimustest valitigi kahel järjestikusel aastal Crocs lastekummik Rootsis läbiviidud testidel parimaks vihmasaapaks. Erinevaid kummikuid testiti nii laboratooriumites kui ka tarbijate endi poolt praktilistes tingimustes. Mis tõi võidu? Peamine põhjus on kindlasti materjal, millest on saapad valmistatud. Nimelt Crocs  ei tooda kummikuid vaid vihmasaapaid. Kõik Crocs vihmasaapad on valmistatud Croslite materjalist, mis väliselt meenutab küll kummi aga tegelikult on tegemist hoopis teise materjaliga, mida iseloomustab:

1. Toestus. Kõikide Crocs jalatsite tallakuju jälgib jala loomulikku anatoomiat.  Toestab risti– ja pikivõlvi, mis tagab just eriti laste puhul jala loomuliku ja normaalse arengu.


2. Soojus. Croslite'i üks omadus on, et kõndimisel tekkiv soojus talletatakse ning ei lasta saapast välja. Samas töötab Croslite ka vastupidiselt ehk ei lase väljas olevat külma sisse. Nagu me kõik oleme tundnud, hakkavad esimesena külmetama varbad. Seega ei ole tähtis kui soe on säär või sisevooder, tald peab blokeerima külma ja Croslite materjal just seda teebki!


3. Elastsus. Croslite on oma omaduselt väga elastne materjal ja ei muutu külmaga rabedaks. Tema sulamis- ja külmumistemperatuur on äärmiselt kõrge ning tänu sellele ei ole ohtu, et saapad külmaga jäigaks lähevad või halvimal juhul lausa pooleks murduvad ega päikese käes aja möödudes rabedaks muutuks. Samuti kergendab elastne tald ka väiksematel lastel kõndimist.4. Kergus. Croslite materjalist valmistatud saapad on kõik äärmiselt kerged, mistõttu ei teki jalgadel lihasväsimust ja sokid püsivad ilusti jalas.


5. Mugavus. Croslite pehmeneb kandmisel ja vormub täpselt nii nagu sinu jalg seda tahab, seega on saapad justkui sinu jala järgi valatud.


6. Innovatiivsus. Uudne materjal ja erksad värvitoonid! Lisaks on müügil ka vahvad Jibbiz nööbid, millega saab Crocs saapaid isikupärasemaks kaunistada.

 

Kui otsid kummikuid mis on stiilsed, mugavad ja ülikerged, siis Crocs™ erinevate mudelite näol oled sa need endale leidnud! Selliseid retro välimusega vihmasaapaid nagu Jaunt Shorty boot Sa mujalt ei leia! Lisaks on viimasel aastal juurde tekkinud Freesail ja FreesaiL Chelsea mudel, mis annab juurde naiselikkust. Laste vihmasaapa valikusse on Handle It sangadega mudeli kõrvale tulnud avarama ja kõrgema sääreosaga Bump It Boot vihmasaapad. Ideaalsed kaaslased linnatänavale, lasteaeda, koduaeda või seenelkäiguks. Mugavus, vastupidavus ja kergus ruulivad!

 

 

Minu lasteaias käivad lapsed said Märtsi alguses juba Crocs vihmasaapad jalga ja külmetavate varvaste kohta pole kordagi kaebusi tulnud ei asjaosalistelt, ega õpetajatelt :) Porilombid on lubatud!

Millal teie lapsed ja loomulikult ka ise talvesaapad vihmasaabaste vastu vahetasite?

 

Kõik rõõmud ja mured on jagamiseks, tehke ka teie seda siin kummikute teemal.

 

Maret

Buff ei ole ainult kaelussall

25.01.2017 / 0 kommentaari
Buff ei ole ainult kaelussall

Meie veebipoodi on müügile saabunud 2016/2017 BUFF talve kollektsioon. Paljud brändid ja noname firmad müüvad erinevaid kalussalle, mis sarnanevad orginaaltootele. Kindlasti olete kokku puutunud.

Buff on mitmeotstarbeline, funktsionaalne ja kvaliteetne peakate, mida on võimalik kanda erineval viisil ning erinevates olukordades.

Buffi kasutamine on lihtne ja seda on võimalik kanda väga paljudel erinevatel viisidel - nimelt: pearätina, mütsina, bandanana, peapaelana, sallina, juuksepaelana, näomaskina, käepaelana, kiivri all tuulekaitsena jne. Toodet kasutatakse vaba aja tegevustel, jalgrattasõidul, matkal, kalapüügil, jahil, mootorratta sõidul, purjetamisel, suusatamisel jne. Buff kaitseb tuule, külma, tolmu ja päikese eest.

Toode on õmblusteta ning selle valmistamisel on kasutatud vaid kõige kvaliteetsemaid materjale: Coolmax, Polartec, Windstopper, High loft Polartec. Kõik tooted on Polygene töödeldud. Selline töötlemine takistab higistamisel bakterite lisandumist ning ebameeldiva lõhna tekkimist.

Aga kas teadsite,et BUFF pakub ka väga lahedaid mütse lastele, mis  tõstab nunnumeetri näidikud lakke?

 

Roosa_buff_müts                           pingviin_buff-müts                              

 

Lisaks on lai valik naistele edevaid, ilusaid ja värvilisi Polar BUFF kaelussalle talviseks hooajaks. Buff on ilma õmblusteta, mis on pehme ka kõige õrnema naha vastas.

                                           

 

Kevade poole lisame siia ka Orginaal BUFF´e, mis kaitsevad kurku kevadiste tuulte eest ja reguleerivad kehtemperatuuri.

 

Buffi toote tunneb ära tootel oleva Buff logo järgi. 

Buff tootemärk ning kasutusjuhendi sümbolid on registreeritud ja kaitstud kaubamärgid.

Kihiline riietumine

11.01.2017 / 0 kommentaari
Kihiline riietumine

Kuidas õues ennast hästi tunda - kihiline riietus!

 

Üldjuhul ei ole olemas halba ilma, vaid on valesti valitud riietus, mis reeglina koosneb kolmest kihist:

1. Esimene kiht olgu vastu ihu! 
Vastu ihu oleva pesu eesmärk on niiskuse ärajuhtimine kehapinnalt. Pesu kangas peab olema võimeline juhtima niiskust pealmistesse riidekihtidesse, olema hästi ventileeriv, kiiresti kuivav. Soovitav on mitte kasutada puuvilla kuna märg puuvill tekitab külmatunnet ja keha jahtumist. Kaasaegne soe pesu on tehtud tehiskiududest (valdavalt polüester), vähesel määral võib sinna hulka põimida ka villa või meriinovillast.


2. Teine kiht hoiab soojust ja juhib kehaniiskuse edasi ülemisse kihti! 
Siin on soojendavate materjalidena sobivateks erinevad fliisid ja mikrofliisid, mis kuivavad kiiresti ja hoiavad kehatemperatuuri, on hingavad ja transpordivad niiskuse järgmisesse kihti. Jällegi, puuvillased kangad seevastu seovad endasse palju vett ning soojapidamise asemel muutuvad nad hoopis keha jahutajateks.


3. Kolmas riidekiht peab kaitsma keha tuule ja sademete eest ning tagama kehaniiskuse lõpliku väljumise riidekihtidest. 
Kolmanda kihi riiete puhul on määravaks materjalide valik -tuleb jälgida kanga vettpidavust ja hingavust. Eri tootjad kasutavad erinevaid membraane, mille vettpidavus on kuni 30000 mm ja hingavus kuni 25000g/H2O/24. Tuule- ja veepidavuse juures ei tohi pealmine kiht olla umbne, vaid peab lubama kehaniiskusel väliskeskkonda aurustuda. Väga paksu täidisega joped on sportlikuks tegevuseks ebamugavad. Pigem vali paksem fliis ja õhem jope – saad oma keha temperatuuri palju paremini reguleerida ja jope annab rohkem liikuma.

 

Meil on pakkuda Reima kevad-suv1 2017 näidiseid lastele väga heade hindadega: valiku leiate siit

 

Sobivad sokid

18.11.2016 / 0 kommentaari
Sobivad sokid

 

 

 

 

Kuna meie talvel võib temperatuur olla +10C kuni -20C , siis ei ole ju loogiline arvata, et saabas on ideaalne 30C temperatuuri vahemikus kandmiseks. Et vähegi reguleerida soojust, tuleks alati valida saapa sisse õige sokk!

Enamus saabaste alaosa on peamiselt suletud materjalides tehtud, mis ei lase kondentsi läbi ja jalg võib minna märjaks. Väga lihtne on sellest aru saada , kui minna talvel miinuskraadidega välja ja kanda nt voodrita saapaid/kummikuid, suhteliselt kiiresti tekib saabaste sisekülgedele härmatis, mis pärast nt siseruumidesse minnes sulab ja jala märjaks teeb.

Väga tihti ostavad inimesed saabaste sisse puuvillaseid sokke, kuna nende hinnaklass on madal. Paraku on puuvillal väga suur niiskusimavus, mistõttu on igasuguse aktiivse tegevuse juures on pea koheselt tunda, et jalg on märg. Teine väga halb kombinatsioon on puuvilla/nailon´i segu, mis on vast enamlevinud sukkades. Jah, nailonkiud on väga tugevad ja annavad sokkidele/sukkadele pikema eluea, aga nailon on väga umbne materjal. ( Crocband Gust boot I ja Winterboot I ülaosa on nt nailonist tehtud , samuti tehakse nailonist ka kitarrikeeli ) . Seega ei ole ka see kõige sobivam variant, kuna soodustab higistamist veelgi.

Mikrofiibrist kiud on seest õõnsad, mis hoiavad temperatuuri ja juhivad niiskust sisemisest kihist välja, kus see siis nn ära hingab, sellega tagatakse kuivad sokid ja soojad varbad. Kuna erinevad firmad kasutavad erinevaid nimesid, kuid sarnaseid materjale ( Nike-Coolmax , AdidasClimacool jne ), siis toon mõned näited allpool:

  1. Coolmax on kõige tuntum nn jahutav materjal, mis mõeldud eelkõige soojemate ilmadega kandmiseks, hoiab jala kuiva ja jahedana. Eesmärgiks on hoida jalga kuivana, koosneb kahest kihist, kus siis üks korjab niiskust ja juhib teise, kust see aurustub.
  2. Termosokid Dry-fit tüüpi sokk , mis lisaks niiskuse juhtimisele, talletab oma kiududesse ka soojust.
  3. Villast sokki ei ole hea kasutada ainult lamineeritud ( nt Gore-Tex ) saabaste puhul, kuna kiud võivad ummistada poore ja jalatsi hingavus muutub kehvaks. Meriinovill - Meriino lammastelt saadavat villa peetakse parimaks villaks maailmas oma omaduste poolelt. Villa kiud on äärmiselt peenikesed ja kerged, mistõttu on Meriino villast tooted pehmed ja nahasõbralikud. Vill on väga hea kehatemperatuuri reguleerija , kui seda kanda vastu nahka nn esimese kihina . Sarnaselt puuvillale on ka villa imavus kuni 1/3. oma kaalust, kuid erinevalt puuvillast suudab vill ka märjana hoida temperatuuri ja vältida alajahtumist. Lisaks sisaldab Meriino vill ka lanoliini , mis on antibakteriaalsete omadustega.

Vaadake soki koostist ja kui polüestri sisaldus on üle 30% (mida kõrgem seda parem) ja puuvilla oma alla 20%, on tegu juba päris sobiva sokiga. Lisaks materjalile tuleb vihma- ja talvesaapa sees kasutada kõrgema säärega sokki, et ei tekkiks olukorda, kus sokk kuhjub kanna alla ja algab saapa ning jala vaheline hõõrdumine.

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et iga ilma ja tegevuse jaoks peaks olema vastav sokk ning inimene peab ise teadma, mis otstarbeks ta antud sokke vajab. Lähtudes vajadusest tuleb valida sokk, millel on mingi konkreetne kiud nn baaskiud ehk jälgida tuleb konkreetse kiu osakaalu sokis, mis oleks vähemalt üle 1/3 kogu kasutavatest kiududest.

Sooja soki puhul näiteks Meriino vill
Spordisoki puhul Dryfit
Suve sokil Coolmax