Menüü

Crocs talvesaapad

Mida täna jalga panna, et jalad püsiksid ühtlasi nii kuivad kui ka soojad.

Suurte temperatuurikõikumiste tõttu ei ole otstarbekas osta talveks hirmpaksu voodriga jalatsit, kuna enamik tootjaid kasutab jalatsi alaosas suletud, mitte hingavat materjali, mistõttu kondensaadi väljapääs on piiratud. Seega võib paksu voodriga jalats muutuda umbseks, mille tagajärjel lähevad jalad märjaks ja hakkavad külmetama.

 

Tald blokeerib külma

Crocsi talvesaapad talletavad kõndimisel tekkiva soojuse ega lase seda saapast välja. Samamoodi töötavad nad ka vastupidiselt, väljas olevat külma ei lasta sisse. Nagu me kõik teame, hakkavad esimesena külmetama varbad, seega ei oma tähtsust, kui soe on säär või sisevooder, tald peab blokeerima külma! See on ka põhjus, miks ei ole Crocsi kummikutel voodrit ning samamoodi ei ole paksu säärevoodriga ka talvesaapad. Inimestel on aga siiani arusaam, et mida paksem on säärevooder või mida karvasem ta on, seda soojem on ka jalats.

Nii kui ilmad muutuvad külmemaks, on meie müügikohtades näha inimesi, kes otsides endale kas kummikut või talvesaabast, panevad esimese asjana käe saapa sisse, et kui paksu voodrit sõrmede alla ei jää, pööratakse ots ringi ja minnakse mujale soovitut otsima. Aga aeg on muutusteks. Inimesed, kes on otsustanud Crocsi kummikute või talvesaabaste kasuks, ei ole pidanud kahetsema.

 

Oluline on õige sokk

Oleme saanud piisavalt tagasisidet klientidelt, kes on olnud üllatunud, et terve talve saab käia saapaga, mille sees kantakse kõigest siidisukka. Kõige tähtsam on tegelikult külmade ilmade saabumisel kasutada kummikutes ja talvesaabastes õiget sokki. Vastavalt sellele, kui palju on liikumist, peaks valima ka erineva puuvillasisaldusega sokid. Mida rohkem on sokkides puuvilla, seda vähem laseb sokk niiskust endast välja ja seetõttu hakkavadki jalad külmetama. Tihti ostetakse saabaste sisse puuvillaseid sokke, sest need on odavad. Paraku on puuvillal väga suur niiskusimavus, mistõttu on igasuguse aktiivse tegevuse juures pea koheselt tunda, et jalg on märg. Puuvill nimelt ei juhi niiskust keha pinnalt eemale ja on märjana ka külm, erinevalt näiteks villast.

Teine väga halb variant on puuvilla ja nailoni segu, mis on levinuim kombinatsioon sukkades. Jah, nailonkiud on väga tugevad ja annavad sokkidele-sukkadele pikema eluea, aga nailon on väga umbne materjal ja soodustab väga tugevalt higistamist.

Meie  soovitame lastele mikrofiiberkiust, coolmax-, dry-fit- ja termosokke. Mikrofiibrist kiud on seest õõnsad, hoiavad temperatuuri ja juhivad niiskust sisemisest kihist välja, tagades kuivad sokid ja soojad varbad.

Coolmax on nn jahutav materjal, mis hoiab soojade ilmadega jala kuiva ja jaheda. Kahekihilised dry-fit-tüüpi sokid korjavad niiskuse kokku ja aurustavad selle. Ning termosokid talletavad lisaks niiskuse eemalejuhtimisele oma kiududesse ka soojust.

 

Kerged ja elastsed

Crocsi saapad on väga elastsed ja seega ei muutu külmaga rabedaks. Seetõttu pole ka ohtu, et saapad külmaga jäigaks lähevad või halvemal juhul lausa pooleks murduvad. Samuti kergendab elastne tald väiksematel lastel kõndimist. Kõik saapad on äärmiselt kerged, mistõttu nad ei väsita jalgu ja lastel püsivad sokid ilusti jalas.
Crocsi jalatsid pehmenevad kandmisel ja vormuvad täpselt nii, nagu Sinu jalg seda tahab, seega on nad justkui Sinu jala järgi valatud!
Kõik need ägedad omadused tagab materjal Croslite, millest on tehtud KÕIK Crocsi jalatsid.