Menüü

Me armastame banaane! 10 kasutust banaanikoortele

10 kasutust banaanikoortele 

1. Poleeri kingi.

Unusta kingaviks! Banaanikoored on looduslik viis saada nii nahk kui ka kunstnahk läikima. Hõõru banaanikoore sisemist osa kinga vastu, pühi lapiga liigne maha ja valmis! Kõige paremini toimib peaaegu küpse banaani koor.
 

2. Niisuta jalgu.

Banaanikoortes on palju aminohappeid ja vitamiine A, B, C ja E, mis mõjuvad kuivadele kandadele ja varvastele eriti turgutavalt. Hõõru banaanikoore sisemist poolt oma jalgadele, lase natuke aega toimida, loputa banaanijäägid maha, korda sama protseduuri paar päeva ja jalad ongi siidpehmed.
 

3. Vähenda silmaaluste paistetust.

Paljudes kreemides on põhjusega banaanikoore tinktuuri, selles on väga hästi niisutav vitamiin E, mis aitab ka tumedaid kohti ja arme vähendada. See on ka antioksüdant ja aitab oksüdatiivse kahju vastu, mis on üks vananemise põhjuseid. Lõika koor väikesteks tükkideks, mis mahuvad silmade alla, jäta need sinna 15-30 minutiks ning loputa nägu veega või oma tavapärase puhastusvedelikuga.
 

4. Leevenda putukahammustuse mõju.

See on üks lollikindel ravi, sest banaanikoortes on polüsahhariidid, mis alandavad paistetust ja põletikku. Lihtsalt hõõru koore sisemist poolt hammustusele ja korda tegevust sügeluse taasilmnemisel. Proovi seda ka nõgesehammustuse puhul.
 

5. Ravi aknet.

Miks see toimib? Banaanikoored sisaldavad lektiini ja tsinki, millel on antibakteriaalne mõju ja aitab punnidel kiiremini paraneda ning hoiab tagasi uute ilmumise. Puhasta nahk, hõõru õrnalt natuke üleküpse banaani koore sisemist poolt naha vastu kuni see läheb pehmeks ja pruunikaks, jäta see nahale 5-10 minutiks ning loputa nägu veega puhtaks. Proovi seda meetodit paar korda päevas ning peaksid nägema tulemusi 7 päeva möödudes. Ära hõõru nahka liiga tugevalt, muidu võid nahka veelgi rohkem ärritada. 
Kui soovid kasutada banaanikoort armide vähendamiseks, siis hõõru koore sisemist osa õrnalt naha vastu, lase kuivada, loputa veega ning korda protseduuri kuni näed tulemusi.
 

6. Eemalda jalatüükad.

Banaanikoored aitavad leevendada valu ja põletikku (kaasa arvatud psoriaasi, sinikaid ja väikeseid haavu). Mõned isegi väidavad, et need aitasid jalatüügastest lahti saada. Teibi õhtul banaanikoor pehme poolega tüüka vastu, eemalda koor hommikul, korda sama protseduuri ning 3 nädala pärast peaks tüügas olema kadunud. Rohelised või natukene kollakad banaanid mõjuvad kõige paremini, sest ensüümid hakkavad koores vananedes lagunema ja toime ei ole enam nii tugev.
 

7. Väeta ja poleeri taimi.

Tolm lehtedel võib vähendada fotosünteesi tegevust. Proovi värskendada taime lehti banaanikoore sisemise küljega. Paljud inimesed kasutavad banaanikoori ka taimede väetamiseks. Selleks on 2 võimalust: lõika koor tükkideks ja sega mullaga või leota koori vees ja kasta selle leotisega taimi. Leotise tegemiseks täida anum koore tükkidega, täida anum veega, lase sellel seista 2-3 päeva varjulises kohas ja kasta oma taimi, kui nad seda vajavad. Kaalium ja fosfor aitavad taime tugevdada ja hoida eemal taime haigused. 
 

8. Võta pind välja.

Banaanikoore sees olevad ensüümid aitavad pinnul nähtavamale ilmuda. Teibi koore alumine pool pinnu vastu, hoia pool tundi ja võta pind pintsettidega välja.
 

9. Valgenda hambaid.

Kas teadsid, et kaalium, magneesium ja mangaan aitavad hammastelt plekke eemaldada? Proovi järgi!
Võta banaanikoor, hambahari ja enda lemmik hambapasta.
Hõõru koore sisemist poolt hammaste vastu kuni hammastel on ühtlane kiht. Proovi nii palju kui võimalik huuli hammastest eemal hoida 10 minutit. Pärast seda hõõru hambaid kuiva hambaharjaga, et koorepasta läheks hammastesse.
Harja hambad tavapärase pastaga puhtaks.
Korda protseduuri 1 kord päevas kuni 2 nädalat.
Naudi säravat naeratust!
 

10. Lisa koored toidule.

Kui sa küpsetad midagi, mis võib ära kuivada, lisa koored panni põhja enne küpsetamist. Kui küpsetad liha ahjus, siis kata liha banaanikoortega, see aitab lihal vedelikud säilitada.
 
 
 
Kas banaanid pole mitte imelised?
Lisa oma lemmikule jalatsile oma kõige armastatumad puu- ja juurviljad ja näita kõikidele kui vägevad need viljad on!