Menüü

Kihilise riietumise tähtsus ja Reima lasteriided: Ülevaade ilmastikukindlast riietumisest

Kihilise riietumise põhimõte on oluline mitte ainult täiskasvanutele, vaid eriti ka lastele, kes veedavad palju aega õues mängides ja avastades. Uurime siis sügavamalt kihilise riietumise olulisust ning vaatleme, milliseid kihte ja millist tüüpi pealisriideid peaksid vanemad oma lastele valima, et tagada nende mugavus ja turvalisus erinevates ilmastikutingimustes, Reima lasteriietele.

Kihilise riietumise olulisusthumbnail_IMG_3011.png (2.41 MB)

Kihilise riietumise eeliseks on võimalus kohanduda erinevate ilmastikutingimustega, hoides samal ajal keha sooja ja kuivana. Tavaliselt  koosneb kihilise riietumise printsiip kolmest kihist:

  • Aluskiht

  • Aluskihi funktsiooniks on niiskuse ärajuhtimine nahalt, hoides keha kuivana ka higistamise korral. Selles kihis on parimad materjalid meriinovill või sünteetiliste kiudude nt polüestrisegused alusriided ja termopesu.

  • Isolatsioonikiht 

  • Selle kihi ülesandeks on säilitada kehasoojust, takistades kehast väljuva  soojuse kiiret eraldumist. Siia kihti sobivad villased kampsunid, fliisid või soojust hoidvad, ent hingavad dressipluusid.

  • Välimine kiht

  • Pealisriided peavad olema veekindlad, tuulekindlad ja kindlasti hingavad, et kaitsta lapsi vihma, lume ja tuule eest, samal ajal võimaldades niiskusel väljapoole aurustuda.

Millal kasutada erinevaid kihte ja pealisriideid?

  • Väga jahe ja kuiv ilm: Kasuta alus- ja isolatsioonikihti, ning vajadusel lisakihina jakki või kampsunit, mis pakub täiendavat soojust.

  • Vihmane ilm: Veekindel pealisriie, näiteks Reima vihmakindlad joped ja püksid, on hädavajalikud, et hoida lapsi kuivana vihmasel päeval õues mängides ja jalutades.

  • Tuuline ilm: Tuulekindel pealisriie on oluline, et kaitsta last tuule eest ning vältida külmatunnet ja külmetumist. 

Reima lasteriided - parim valik ilmastikukindlaks riietumiseks5400027a-2570_92.jpg (644 KB)

Reima on tuntud oma kvaliteetsete ja funktsionaalsete lasteriiete poolest, mis on spetsiaalselt loodud vastu pidama kõikidele ilmastikutingimustele. Reima valikus on mitmesuguseid vihma- ja tuulekindlaid jopesid ning pükse, mis tagavad lastele maksimaalse kaitse ja mugavuse õues mängimise, jalutuskäigu ja vahvate seikluste ajal. Lisaks pakub Reima ka soojusthoidvaid alusriideid ja isolatsioonikihte, mis aitavad hoida lapsi sooja ka kõige heitlikumate ilmastikutingimuste korral.

Kokkuvõtteks

Kihilise riietumise printsiip on oluline osa laste õueriietusest, tagades nende mugavuse ja turvalisuse erinevates ilmastikutingimustes. Reima lasteriided pakuvad laia valikut funktsionaalseid ja vastupidavaid rõivaid, mis sobivad ideaalselt kihilise riietumise süsteemi osaks ning pakuvad lastele parimat kaitset ja mugavust nende avastusretkedel õues. Investeerides kvaliteetsetesse ilmastikukindlatesse riietesse, saavad vanemad olla kindlad, et nende lapsed on valmis igasuguseks väljakutseks, mida kevadine õueskäik võib neile pakkuda.