Menüü

Kahekordne Põhjamaade meister ja erinevate testide võitja on Crocs vihmasaabas!

Kahekordne Põhjamaade meister ja erinevate testide võitja on Crocs vihmasaabas! 

Kummikud on praktilised jalatsid, mida saab kasutada erinevates tingimustes ja mitmel aastaajal. Kindlad kaaslased metsas kõndimiseks, aiatöödel, kalapüügil, paadisõidul, lompides mangimiseks ja lörtsise ilmaga tänavatel kõndimiseks. Kui tald on paksem, võib kummikuid kasutada kuni hilissügiseni valja, isegi talve alguses. Nagu kõikide jalanõudega on ka kummisaabaste puhul tähtsal kohal see, et valitaks õige suurus. Kui valitakse liiga suur number, siis hakkab saabas jalas loksuma. See kulutab alguses ära jalas kantava soki ja hiljem hõõrub marraskile ka kannad. Tänu sellele on lapse sammud kohmakad, mis omakorda suurendab komistamise tõenäosust. Samuti on oluline, et saabas oleks elastne ja pakuks jalavõlvile tuge, sest lapsed hüppavad ja mängivad tihti ebatasasel pinna. Tald peaks olema ka hea haakuvusega, et vähendada libisemise ohtu. Kõige parem oleks, kui saapa mustriosa oleks tehtud hea kvaliteediga kummimaterjalist, et saabas ei muutuks raskeks ega libedaks ka madalatel temperatuuridel. 

Mida me siis ootame kummikutest? 

Kummikud peaksid olema soojapidavad, hoidma jalad kaitstud külma, vihma ja lörtsi eest, kuid samas peaksid nad olema ka mugavad, kerged ja vastupidavad. Lähtudes nendest tingimustest valitigi kahel järjestikusel aastal Crocs lastekummik Rootsis läbiviidud testidel parimaks vihmasaapaks. Erinevaid kummikuid testiti nii laboratooriumites kui ka tarbijate endi poolt praktilistes tingimustes. 

 

 

Mis tõi võidu?

Peamine põhjus on kindlasti materjal, millest saapad on valmistatud. Nimelt Crocs ei tooda kummikuid, vaid vihmasaapaid. Kõik Crocs vihmasaapad on valmistatud Croslite materjalist, mis väliselt meenutab küll kummi, aga tegelikult on tegemist hoopis teise materjaliga, mida iseloomustab: 

Toestus

Kõikide Crocs jalatsite tallakuju jälgib jala loomulikku anatoomiat. Toestab risti- ja pikivõlvi, mis tagab just eriti laste puhul jala loomuliku ja normaalse arengu.

Soojus

Croslite'i üks omadus on, et kõndimisel tekkiv soojus talletatakse ning ei lasta saapast valja. Samas töötab Croslite ka vastupidiselt ehk ei lase väljas olevat külma sisse. Nagu me kõik oleme tundnud, hakkavad esimesena külmetama varbad, seega ei ole tähtis kui soe on säär või sisevooder, tald peab blokeerima külma ja Croslite materjal just seda teebki!

Elastsus

Croslite on oma omaduselt väga elastne materjal ja ei muutu külmaga rabedaks. Terna sulamis- ja külmumistemperatuur on äärmiselt kõrge ning tänu sellele ei ole ohtu, et saapad külmaga jäigaks lähevad või halvimal juhul lausa pooleks murduvad. Samuti kergendab elastne tald ka väiksematel lastel kõndimist.

Kergus

Croslite materjalist valmistatud saapad on kõik äärmiselt kerged, mistõttu ei teki jalgadel lihasväsimust ja sokid püsivad ilusti jalas.

Mugavus

Croslite pehmeneb kandmisel ja vormub tapselt nii, nagu sinu jalg seda tahab, seega on saapad justkui sinu jala jargi valatud.

lnnovatiivsus

Uudne materjal ja erksad värvitoonid! Lisaks on müügil ka vahvad Jibbitz nööbid, millega saab Crocs saapaid isikuparasemaks kaunistada.

 

Lähtudes nendest punktidest valisidki lapsed, lapsevanemad ja teadlased just Crocs vihmasaapa kuldmedali vääriliseks. 

CROCS SUURUSTE TABELI LEIAD SIIT