Menüü

Mis see Crocs ja Croslite™ on?

 

Üha rohkem võib Eestis näha inimesi, kes hoolitsevad oma jalgade tervise ja mugavuse eest. Mõne aastaga maailmakuulsaks saanud Ameerika jalatsitootja Crocs'i kõige erinevamates värvitoonides jalanõud on valmistatud ainulaadsest kehatemperatuurile reageerivast materjalist.
kehatemperatuur

Crocsid valmistatakse patenteeritud materjalist Croslite™, mis meenutab vetruvat plastmassitaolist segu. Materjal on äärmiselt kerge ning soojeneb ja pehmeneb vastavalt kehasoojusele – jalats vormub jala järgi ja on seetõttu väga mugav. Lisaks on materjal antibakteriaalne, tõrjudes mikroobe ja jalaseent ning neutraliseerides higilõhna.

keemia

Croslite’il on suur hõõrdetegur, mille tõttu ei ole Crocsid libedad isegi märgadel pindadel käies, samas ei jäta nende tallad jälgi ei põrandale ega nt laevatekile. Jalatsitel on ortopeediliselt vormitud kannaosad, võlvitoed ja enamikul mudelitest ka kannarihmad. Kuna Crocsid ei libise, on kerged ja istuvad hästi jalas, on nad otsekui loodud spordihuvilistele (nt paadisõitjad), mägedes puhkajatele ning aiapidajatele. Crocse võib kanda vees ja vee ääres viibides. Vette kukkudes nad põhja ei vaju.

Crocsid sobivad hästi ka neile, kes päev läbi seisavad, nt tervisehoiu- ja toitlustusasutuste personalile, juuksuritele ja müügiesindajatele. Paljudel mudelitel on tallaosas ventilatsiooniavad, mis kaitsevad jalgu higistamise eest. Jalatsite sisetallal on nupukesed, mis masseerivaid jalgu, parandavad vereringlust ning vähendavad seega lihasväsimuse tunnet.
tööl lihased

Crocse on lihtne puhtana hoida. Neid võib pesta seebiveega, steriliseerida vajadusel desinfitseerimisvahendi (nt Klorite) ja veega vahekorras 1:10, ning lüüa seejärel läikima kummipuhastus-vahendiga.
seep vesi

Ettevõte Crocs Inc. asutati 2002. aastal USAs Colorado osariigis, kus kolm sõpra tahtsid algselt leiutada uut tüüpi jalatseid purjetajatele. Valminud toote omadused olid nii erilised, et kingi hakati kiiresti kasutama ka teistes valdkondades ning nendesse armusid kuulsused nagu nt Al Pacino, Helen Hunt, Paris Hilton, Teri Hatcher ja Jack Nicholson.
 HH 

Firmale andis nime esimese Crocsi mudeli Cayman'i pisut krokodilli nina meenutav välimus. Nüüdseks on Crocs Inc. kujunenud rohkem kui 90 riigis tegutsevaks ja ca 5000 töötajaga ettevõtteks. Crocsi kokku 14 tehast asuvad USAs, Kanadas, Hiinas, Itaalias, Rumeenias, Bosnias, Ukrainas, Brasilias, Mehhikos ja Vietnamis. 2007. aastal ulatus ettevõtte käive 847,4 miljoni USA dollarini.