Kihiline riietumine

Kuidas õues ennast hästi tunda - kihiline riietus!

 

Üldjuhul ei ole olemas halba ilma, vaid on valesti valitud riietus, mis reeglina koosneb kolmest kihist:

1. Esimene kiht olgu vastu ihu! 
Vastu ihu oleva pesu eesmärk on niiskuse ärajuhtimine kehapinnalt. Pesu kangas peab olema võimeline juhtima niiskust pealmistesse riidekihtidesse, olema hästi ventileeriv, kiiresti kuivav. Soovitav on mitte kasutada puuvilla kuna märg puuvill tekitab külmatunnet ja keha jahtumist. Kaasaegne soe pesu on tehtud tehiskiududest (valdavalt polüester), vähesel määral võib sinna hulka põimida ka villa või meriinovillast.


2. Teine kiht hoiab soojust ja juhib kehaniiskuse edasi ülemisse kihti! 
Siin on soojendavate materjalidena sobivateks erinevad fliisid ja mikrofliisid, mis kuivavad kiiresti ja hoiavad kehatemperatuuri, on hingavad ja transpordivad niiskuse järgmisesse kihti. Jällegi, puuvillased kangad seevastu seovad endasse palju vett ning soojapidamise asemel muutuvad nad hoopis keha jahutajateks.


3. Kolmas riidekiht peab kaitsma keha tuule ja sademete eest ning tagama kehaniiskuse lõpliku väljumise riidekihtidest. 
Kolmanda kihi riiete puhul on määravaks materjalide valik -tuleb jälgida kanga vettpidavust ja hingavust. Eri tootjad kasutavad erinevaid membraane, mille vettpidavus on kuni 30000 mm ja hingavus kuni 25000g/H2O/24. Tuule- ja veepidavuse juures ei tohi pealmine kiht olla umbne, vaid peab lubama kehaniiskusel väliskeskkonda aurustuda. Väga paksu täidisega joped on sportlikuks tegevuseks ebamugavad. Pigem vali paksem fliis ja õhem jope – saad oma keha temperatuuri palju paremini reguleerida ja jope annab rohkem liikuma.

 

Meil on pakkuda Reima kevad-suv1 2017 näidiseid lastele väga heade hindadega: valiku leiate siit

 

Kommentaarid